Zhrnuli sme pre teba odpovede na často kladené otázky

Výberový proces so sebou môže priniesť množstvo otázok. Ak potrebuješ získať prehľad, zostavili sme pre teba odpovede na najviac kladené otázky. Nájdi odpoveď aj na tú svoju!

Časté otázky

Výberový proces

Akým spôsobom sa môžem uchádzať o pracovnú ponuku v Kauflande?

Na kariérnom portáli:
Nájdeš na ňom všetky aktuálne ponuky pracovných pozícií. Môžeš si zvoliť výber podľa svojich kritérií, ako pracovná oblasť a miesto pôsobenia a priamo sa uchádzať o vhodnú pozíciu. Vyber si pozíciu a v niekoľkých jednoduchých krokoch nám zašli tvoju žiadosť.

Máme štandardizovaný aplikačný proces, ktorý prebieha online. Len čo objavíš svoju vysnívanú pozíciu, nahraj svoje podklady jednoducho z pohodlia svojho domova cez náš kariérny portál. Tu nájdeš všetky aktuálne ponuky. Neváhaj a prezri si ich.

Ako dlho trvá prihlásiť sa na ponuku?

Pre nás je dôležité, aby sme ti ušetrili drahocenný čas. Preto sme založenie profilu uchádzača obmedzili len na najdôležitejšie osobné informácie o tebe. Ak máš všetky potrebné dokumenty v digitálnej forme, vytvorenie tvojej žiadosti nebude trvať dlhšie ako pár minút.

Aké podklady potrebujem na prihlásenie sa na ponuku a akej majú byť veľkosti?

Budeš potrebovať tvoj životopis, motivačný list, prípadne ďalšie relevantné dokumenty. Nahraj ich, prosím, do našej online aplikácie vo formátoch DOCX, PDF, CSV, či JPG. Podklady vieš nahrať z tvojho mobilného zariadenia - smartfón, tablet, ako aj počítača. Obmedzenia na veľkosť súborov nie sú.  

Môžem sa prihlásiť na viac pracovných ponúk?

Áno, je to samozrejme možné. Pre nás je dôležité, aby si si vybral pozície, o ktorých si presvedčený, že sú v súlade s tvojím profilom a tvojimi nadobudnutými skúsenosťami, ktoré budú pre nás prínosom.

Môžem sa iniciatívne zaregistrovať, aj keď nie je zverejnená pracovná ponuka, ktorá ma zaujíma?

Áno, môžeš sa u nás zaregistrovať aj v prípade, že práve nemáme zverejnenú pracovnú ponuku podľa tvojich predstáv. Využi na to náš kontaktný formulár a nechaj si posielať newsletter s aktuálnymi pozíciami priamo do tvojej e-mailovej schránky.

Ako prebieha začiatok výberového procesu?

Po odoslaní tvojich podkladov do nášho systému, automaticky obdržíš potvrdenie o prijatí žiadosti. Naši recruiteri, zodpovední za nábor zamestnancov, vyhodnotia tvoje podklady a spätnú väzbu s ďalším postupom následne dostaneš spravidla do 2 týždňov.

Koho môžem kontaktovať, ak mám ďalšie otázky k výberovému procesu?

Ak máš ďalšie otázky, neváhaj využiť náš kontaktný formulár. Náš tím ti kedykoľvek rád odpovie na tvoje otázky. Ak potrebuješ osobný kontakt, navštív jednu z našich pobočiek, prípadne nás môžeš stretnúť osobne na rôznych kariérnych podujatiach.

Môžem meniť údaje po registrácii?

Ktorýkoľvek zo svojich údajov alebo nahratých dokumentov môžeš kedykoľvek upraviť alebo aktualizovať počas celého výberového procesu.

Ako zistím, či som svoje podklady do systému nahral správne?

Po odoslaní online registrácie dostaneš na svoj e-mail potvrdenie o úspešnom prijatí tvojej registrácie. V prípade, že si takéto potvrdenie nedostal, skontroluj, prosím, pomocou tvojich prihlasovacích údajov, či bola žiadosť skutočne odoslaná. Ak budeš mať akékoľvek ďalšie otázky, použi náš kontaktný formulár.

Ako dlho sa uchovávajú moje údaje v systéme?

Akékoľvek informácie, ktoré nám poskytneš prostredníctvom našej kariérnej stránky alebo e-mailu, budú najneskôr do 12 mesiacov od dátumu podania vymazané. Bude ti o tom zaslaný informačný e-mail. Tvoje údaje budú anonymizované po skončení výberového procesu podľa platnej legislatívy. Všetky podrobnosti nájdeš v rubrike Ochrana osobných údajov.

Časté otázky

Najčastejšie otázky absolventov a skúsených uchádzačov

Aké možnosti ponúka Kaufland pre menej skúsených a profesionálnych uchádzačov? Aké požiadavky musím splniť? Získaj prehľad v najdôležitejších otázkach.

Aké pozície sú pre mňa ako pre absolventa vysokej školy vhodné?

Pre absolventov 2. stupňa VŠ maximálne 2 roky po škole ponúkame možnosť uchádzať sa o náš Leadership program v 4 oblastiach – Prevádzka, Nákup, Centrálne služby a Logistika. Ponúkame zároveň aj  možnosti v oblasti administratívy – napríklad pozícia Asistent na oddelení na našej centrále v Bratislave. Okrem toho hľadáme šikovných uchádzačov aj pre oblasť Prevádzky alebo moderný distribučný sklad v Ilave.

Ako a kedy sa vypisuje výberový proces pre Leadership program?

Inzerciu do nášho Leadership programu zverejňujeme prostredníctvom našej kariérnej stránky. Pozíciu obsadzujeme s nástupom k 1.4., 1.7., 1.10. a k 1.1.  

V akých oblastiach je možné sa uchádzať o pracovné miesto?

Naša spoločnosť poskytuje široké spektrum oblastí a oddelení, kde je možné uchádzať sa o pozíciu. Tu nájdeš prehľad aktuálnych pracovných ponúk. Ak si nenašiel tú svoju, neváhaj sa zaregistrovať, aby už žiadna zaujímavá ponuka neunikla tvojej pozornosti.

Ponúka Kaufland aj skrátené úväzky?

Naša spoločnosť vychádza v ústrety aj uchádzačom, ktorí si hľadajú či už možnosť privyrobenia alebo im iné povinnosti nedovoľujú vykonávať prácu na plný úväzok. Tu nájdeš všetky ponuky, ktoré momentálne na skrátený úväzok ponúkame.

Časté otázky

Najčastejšie otázky študentov a žiakov

Si študent a chceš získať prvé praktické skúsenosti? Aké požiadavky musíš splniť? Radi ti poskytneme odpovede a cenné tipy.

Aké sú podmienky a možnosti brigády pre študentov?

Na našich prevádzkach, centrále a logistickom centre ponúkame možnosti brigády už od dovŕšenia veku 18 rokov. K tomu postačí motivácia, ochota učiť sa v prostredí medzinárodnej firmy a chuť pracovať. Voľné ponuky na brigádu nájdeš tu.

Aké sú možnosti práce ak som ešte nedovŕšil 18 rokov?

Ak končíš základnú školu a rozhoduješ sa pokračovať v štúdiu na strednej odbornej škole, ponúkame ti možnosť duálneho vzdelávania. Podmienky, výberový proces a partnerské školy po celom Slovensku, spolu s výškou zárobku nájdeš priamo tu.

Časté otázky

Žiadosť bez registrácie

Aký je rozdiel medzi žiadosťou s registráciou a bez nej?

Vyplniť žiadosť bez registrácie znamená poslať žiadosť bez nutnosti vyplnenia osobného profilu. Zadáš len základné údaje, a to svoje meno, kontaktné údaje (e-mailovú adresu a telefón) a krajinu, v ktorej sa o pozíciu uchádzaš. Do žiadosti je možné pripojiť aj prílohy – životopis, motivačný list alebo osvedčenia. Výhodou tejto registrácie je jednoduchosť a rýchlosť. Podmienkou je zaškrtnutie súhlasu – Zásady ochrany osobných údajov. Po odoslaní údajov dostaneš e-mailom informáciu o prijatí tvojej žiadosti. Následne ťa budú kontaktovať zástupcovia oddelenia Recruitingu.

Prihlásil som sa bez registrácie. Ako si následne môžem pozrieť svoju žiadosť?

 

Po odoslaní žiadosti bez registrácie si môžeš svoje údaje pozrieť nasledovne:

1. Otvor si stránku jobs.kaufland.com/Slovensko a vyber si v hornom pravom rohu obrazovky možnosť "Prihlásiť sa na profil".
2. Klikni na “Zabudol si heslo?“ a vlož svoju e-mailovú adresu, ktorú si použil aj pri tvojej žiadosti o danú pozíciu.
3. Následne dostaneš mail s odkazom. Klikni, prosím, na tento odkaz a vytvor si heslo.
4. Prihlás sa následne na svoj profil a vykonaj zmeny, o ktoré máš záujem.

Zabudol som priložiť dokumenty, ako ich môžem odoslať neskôr?

V prípade prihlásenia sa na pozíciu vyplnením svojho vlastného profilu máš svoje prihlasovacie údaje, ktoré si si registráciou vytvoril. Zmeny môžeš vykonať opätovným prihlásením.

Ak si sa uchádzal bez registrácie, postup je nasledovný:
1. Otvor si stránku jobs.kaufland.com/Slovensko a vyber si v hornom pravom rohu obrazovky možnosť "Prihlásiť sa na profil".
2. Klikni na “Zabudol si heslo?“ a vlož svoju e-mailovú adresu, ktorú si použil aj pri tvojej žiadosti o danú pozíciu.
3. Následne dostaneš mail s odkazom. Klikni, prosím, na tento odkaz a vytvor si heslo.
4. Prihlás sa následne na svoj profil a zmeň údaje, prípadne vlož chýbajúce podklady.

Zabudol som svoje prihlasovacie údaje. Ako sa môžem znova prihlásiť na svoj účet?

Otvor si stránku jobs.kaufland.com/Slovensko a vyber si v hornom pravom rohu obrazovky možnosť "Prihlásiť sa na profil". Klikni na „Zabudol si heslo?“ a vypíš svoju emailovú adresu. Na tvoju e-mailovú adresu bude následne vygenerovaný a zaslaný odkaz. V ňom budeš mať popis, ako máš postupovať.

Môžem svoju žiadosť stiahnuť?

Áno, svoju žiadosť môžeš stiahnuť. V prípade prihlásenia sa na pozíciu vyplnením profilu máš svoje prihlasovacie údaje, ktoré si si registráciou vytvoril. Zmenu ako aj zrušenie žiadosti, môžeš vykonať opätovným prihlásením.

Ak si sa uchádzal bez registrácie, postup je nasledovný:
1. Otvor si stránku jobs.kaufland.com/Slovensko a vyber si v hornom pravom rohu obrazovky možnosť "Prihlásiť sa na profil".
2. Klikni na “Zabudol si heslo?“ a vlož svoju e-mailovú adresu, ktorú si použil aj pri tvojej žiadosti o danú pozíciu.
3. Následne dostaneš mail s odkazom. Klikni, prosím, na tento odkaz a vytvor si heslo.
4. Prihlás sa následne na svoj profil a vykonaj zmeny, o ktoré máš záujem.

Pridaj sa k nám

Voľné pracovné pozície

Chceš sa stať súčasťou nášho tímu? Na našom kariérnom portáli nájdeš kompletnú ponuku voľných pracovných miest.

Založenie profilu uchádzača

Ešte si sa nezaregistroval? Vytvor si vlastné konto, aby ti neunikla žiadna zaujímavá pracovná príležitosť.

Kontaktný formulár

Máš otázky? Nenašiel si na našich stránkach všetky potrebné informácie? Náš tím ti kedykoľvek rád poradí.