Rady a tipy

Určite už máš množstvo skúseností, ako sa uchádzať o pracovné miesto. Ak napriek tomu potrebuješ ďalšie tipy, prípadne si nováčikom na pracovnom trhu, radi ti poskytneme krátky prehľad postupov a rád týkajúcich sa výberového postupu.

Tipy

Tipy, ako sa uchádzať o zamestnanie pre absolventov a uchádzačov s pracovnými skúsenosťami

Ako sa môžem uchádzať o zamestnanie?

Na kariérnom portáli:
Tu nájdeš všetky aktuálne ponuky pracovných pozícií. Môžeš si zvoliť výber podľa tvojich kritérií, ako pracovná oblasť a miesto pôsobenia a priamo sa uchádzať o vhodnú pozíciu. Vyber si pozíciu a v niekoľkých jednoduchých krokoch nám zašli tvoju žiadosť.

V obchodnom dome:
O voľných pracovných pozíciách máš možnosť sa informovať v každom z našich obchodných domov a žiadosť o prijatie tam aj priamo odovzdať. Adresy a telefónne čísla našich obchodných domov nájdeš tu.

Ak si nenašiel svoju vysnívanú pozíciu, a aby ti neunikla žiadna z našich zaujímavých pracovných ponúk, založ si tvoj profil tu a nechaj si posielať newsletter s aktuálnymi pozíciami priamo do tvojej e-mailovej schránky.

Kedy sa môžem uchádzať o zamestnanie?

Pokiaľ sú voľné pracovné pozície uverejnené na kariérnom portáli, môžeš sa o danú pozíciu uchádzať.

Na čo treba dbať pri mojej žiadosti o prijatie do zamestnania?

K tvojej žiadosti o prijatie do zamestnania prilož všetko, čo súvisí s pozíciou, o ktorú sa uchádzaš. Neoddeliteľnou súčasťou žiadosti je životopis. Uvítame aj krátky motivačný list, v ktorom sa nám bližšie predstavíš. Obidva dokumenty by sa mali obsahovo dopĺňať a nemali by sa zbytočne opakovať.

Tvoje pracovné úspechy si budeme vedieť lepšie predstaviť, ak uvedieš konkrétne príklady.

V ideálnom prípade by mal tvoj životopis obsahovať informácie, ktoré sa týkajú pozície, o ktorú sa uchádzaš. Vo svojom životopise buď vždy úprimný, tak budeš mať tie najlepšie predpoklady, aby si bol pozvaný na pohovor.

V akom formáte môžem poslať svoje podklady?

Vyber si kvalitné skeny, prípadne kópie originálov, ktoré sú prehľadné a čitateľné. Spoľahlivými formátmi sú pdf-, rtf-súbory a všetky formáty Microsoft Office s maximálnou veľkosťou súboru 2 MB.

Po odoslaní tvojej online žiadosti o prijatie do zamestnania ti e-mailom obratom pošleme potvrdenie o prijatí. Ak by si ho nedostal, prosím, kontaktuj nás.

Tvoju žiadosť o prijatie do zamestnania starostlivo posúdime a čo možno najrýchlejšie ťa budeme kontaktovať so spätnou väzbou.

Čo sa stane po prijatí mojej žiadosti?

Spätnú väzbu od nás dostane každý uchádzač. Keď spĺňaš požadované kritériá obsadzovanej pozície a tvoja žiadosť o prijatie nás zaujme, nasleduje po nej osobný pohovor s budúcim nadriadeným, prípadne kolegom z príslušnej oblasti, či oddelenia Recruitingu. Nechceme pritom zistiť len to, aké máš skúsenosti a vedomosti, ale tešíme sa predovšetkým na to, že ťa bližšie spoznáme ako človeka. Krátko na to dostaneš od nás odpoveď. Ak si to pracovná pozícia vyžaduje, je možné, že ťa pozveme k ďalšiemu rozhovoru. Spätnú väzbu ti obratom oznámime e-mailom alebo telefonicky.

Ako sa prihlásiť do duálneho vzdelávania?

Kaufland Slovenská republika v.o.s.
Personálne oddelenie
Trnavská cesta 41/A
831 04 Bratislava
alebo dokumenty naskenuj a zašli ich na e-mailovú adresu dual@kaufland.sk

  • pozveme ťa na výberový pohovor, na základe ktorého máš šancu získať potvrdenie o zabezpečení duálneho vzdelávania
  • s potvrdením sa preukážeš na Strednej odbornej škole, že o teba máme záujem v systéme duálneho vzdelávania

Je možné spolupracovať so spoločnosťou Kaufland pri diplomových a záverečných prácach?

Ako atraktívny zamestnávateľ ponúkame študentom vyšších ročníkov možnosť písať záverečnú alebo diplomovú prácu v spolupráci s našou spoločnosťou.

Navrhni si aj ty tému svojej práce!

Napíš nám na adresu personalne@kaufland.sk a skonzultuj s nami tvoju žiadosť.

Pridaj sa k nám

Voľné pracovné pozície

Chceš sa stať súčasťou nášho tímu? Na našom kariérnom portáli nájdeš kompletnú ponuku voľných pracovných miest.

Založenie profilu uchádzača

Ešte si sa nezaregistroval? Vytvor si vlastné konto, aby ti neunikla žiadna zaujímavá pracovná príležitosť.

Kontaktný formulár

Máš otázky? Nenašiel si na našich stránkach všetky potrebné informácie? Náš tím ti kedykoľvek rád poradí.