Opäť sme bežali Medzinárodný maratón mieru!

Prvý októbrový víkend sa už tradične niesol v znamení košického Medzinárodného maratónu mieru. Okrem otestovania si svojich síl mohli naši kolegovia z rôznych kútov Slovenska zažiť Bielu noc, či rôzne sprievodné akcie a aspoň na chvíľu tak uniknúť od svojich každodenných povinností.

V skratke zopár informácií o podujatí

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach je najstarší maratón v Európe a tretí najstarší na svete (po Bostonskom a Yonkerskom). Po prvý raz sa bežal v roku 1924. Štartuje každoročne v prvú októbrovú nedeľu.  

 

Na 95. ročníku si zabehalo 31 našich kolegov z rôznych kútov Slovenska, z toho 26 absolvovalo polmaratón a piati si dokonca trúfli na maratón. Veľký rešpekt a vďaka za športové výkony patrí práve našim maratóncom.

Celkovým maratónskym víťazom medzi mužmi sa stal kenský bežec Raymond Kipchumba Choge s časom 2:08:10. Zo žien zvíťazila taktiež Keňanka Milliam Naktar Ebongonová, ktorá sa s výsledným časom 2:27:16 postarala o nový traťový rekord.

Maratón v Košiciach nie je venovaný výlučne iba behu a bežcom. Je festivalom spoločenských, športových a kultúrnych aktivít prinášajúcich účastníkom, hosťom i všetkým Košičanom zábavu a možnosť stráviť príjemné chvíle v atmosfére tohto výnimočného podujatia. Počas maratónskeho víkendu sa už tradične konal v Košiciach najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku – Biela noc.

Už teraz sa tešíme na budúci ročník! 

Pridajte sa k nám

Voľné pracovné pozície

Chceš sa stať súčasťou nášho tímu? Na našom kariérnom portáli nájdeš kompletnú ponuku voľných pracovných miest.

Založenie profilu uchádzača

Ešte si sa nezaregistroval? Vytvor si vlastné konto, aby ti neunikla žiadna zaujímavá pracovná príležitosť.

Kontaktný formulár

Máš otázky? Nenašiel si na našich stránkach všetky potrebné informácie? Náš tím ti kedykoľvek rád poradí.