Ako Kaufland pomohol a pomáha, kde treba

Keď sa obzrieme späť na uplynulý rok poznačený bojom s koronavírusom, môžeme bez okolkov povedať, že Kaufland stál v tomto neľahkom čase nielen pri svojich zákazníkoch a zamestnancoch, ale intenzívne pomáhal aj v nemocniciach, domovoch sociálnych služieb či chránených dielňach. Nezabudol ani na svojich slovenských dodávateľov a dlhoročných partnerov.

Zdravotné sestry s darovanými respirátormi v nemocnici

Len tento rok v januári sme 4 najvyťaženejším nemocniciam v Bojniciach, Galante, Humennom a Nitre venovali 4000 kusov respirátorov typu FFP2.

Darované potraviny do nemocníc

V období od decembra 2020 do februára 2021 sme spoločne s Lidlom venovali nemocniciam 41 ton potravín.

Zrekapitulujme si však celý rok

Systém Cardiohelp

Pomáhame tam, kde život začína a aj končí

Hneď v marci Kaufland spolu so sesterskou spoločnosťou zabezpečil pre Univerzitnú Nemocnicu v Bratislave život zachraňujúce prístroje. Obchodné reťazce venovali nemocnici dva systémy CARDIOHELP v hodnote vyššej ako 140 000 eur, ktoré dokážu podporiť alebo úplne nahradiť srdce či pľúca v najťažších fázach choroby.

Imunitu pacientov aj zamestnancov nemocníc či domovov seniorov po celom Slovensku sme v prvej vlne podporili viac ako 62 tonami ovocia a zeleniny. Ako sme už uviedli na začiatku, v podpore sme pokračovali aj v druhej vlne.

   

Rúška nielen na ochranu, ale aj dobrú náladu

Kaufland minulý rok spolu so svojím dlhoročným partnerom, chránenou dielňou v Liptovskom Mikuláši, priniesol sériu rúšok s vtipnými motívmi, ktoré zlepšili deň zákazníkom aj ich okoliu. Vďaka spolupráci vedela dielňa zvýšiť svoju výrobnú kapacitu zo 150 na 1000 rúšok denne. Rúška sa u nás predávajú naďalej.

 

Hokej s Kauflandom nebol v roku 2020 len o góloch

Podpora slovenskej hokejovej reprezentácie aj extraligy je súčasťou našich aktivít už od roku 2017. V korona roku sa však Kaufland a Slovenský zväz ľadového hokeja spoločne angažovali aj v pomoci blížnym a zapojili do nej mladých hokejistov. Na výzvu pomôcť zariadeniam sociálnych služieb realizovať pravidelné nákupy reagovalo v apríli 2020 viac ako 50 mladíkov a odbremenili tak sociálnych pracovníkov a inštruktorov sociálnej rehabilitácie až v 40 zariadeniach po celom Slovensku.

Rozširovanie spolupráce so slovenskými dodávateľmi aj napriek korone

Vďaka podpore dodávateľov zo Slovenska Kaufland posilňuje domácu ekonomiku a prispieva k zvyšovaniu zamestnanosti v regiónoch. Oporu silného hráča v ťažkých časoch pocítili malí i veľkí dodávatelia. Kaufland naďalej pokračoval v spolupráci, čo im v mnohých prípadoch pomohlo preklenúť náročné obdobie. Mnohí z lokálnych dodávateľov popri výpadkoch od iných zákazníkov navyše rozšírili spoluprácu na viac predajní.

Pomáhame potravinami

Potraviny pre núdznych

Tradičná Potravinová zbierka, ktorú vo svojich predajniach pravidelne organizujeme v októbri spolu so Slovenským Červeným krížom, sa kvôli pandemickej situácii musela preložiť. Keďže sa však počet tých, ktorí takúto pomoc potrebujú, v čase pandémie ešte zvýšil, opäť sme im darovali 12 ton potravín.

Pokračovali sme tiež v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska, ktorej sme venovali ďalších 35 ton potravín pre ľudí v núdzi.

Zakvitnutý december

Zakvitnutý december

Korona rok bol pre celý sektor obchodu náročný aj z dôvodu obmedzení predaja iného ako potravinového a drogistického tovaru. Kaufland však tieto obmedzenia obrátil v prospech druhých. Prostredníctvom Slovenského Červeného kríža a miestnych samospráv sme darovali 13-tisíc kvetov seniorom v domovoch aj vo vlastných domácnostiach. Naše kvety sa rozdávali aj pri odberných miestach počas celoplošného testovania.

Aj počas korony sa treba odreagovať

Kaufland v tomto čase myslel aj na mentálnu pohodu Slovákov. K nej rozhodne prispieva hudba a inšpiratívne televízne či zábavné online programy. Vďaka programu U vás doma sa na niektoré slovenské sídliská naživo a do ostatných slovenských domácností prostredníctvom pravidelných prenosov RTVS dostala hudba, poézia a folklór.

Okrem toho sme prispeli sumou 7500 eur iniciatíve Kto pomôže Slovensku, takže U vás doma s Kauflandom bolo nielen zábavou, ale aj poďakovaním pre ľudí, ktorí s vírusom bojujú v prvej línii. V online zábavných programoch Kaufland pokračoval aj na Mikuláša, Vianoce a na Valentína.

Respirátory FFP2

Okrem toho, že Kaufland sa intenzívne angažuje v pomoci celej spoločnosti, v prvom rade myslí na zdravie a ochranu svojich zamestnancov. Bez nich a ich nasadenia by sme nemohli pokračovať v predaji potravín a vecí nevyhnutných pre život aj v tých najkritickejších časoch. Zamestnancov sme vybavili ochrannými pomôckami a vo všetkých predajniach aj v Centrálnom sklade v Ilave boli nainštalované certifikované dezinfekčné zariadenia priamo do vzduchotechniky. Vzhľadom na pretrvávajúcu nepriaznivú situáciu sme od polovice februára 2021 začali denne poskytovať všetkým zamestnancom v Centrálnom sklade a na filiálkach aj respirátory FFP2. Pracovníkom nad 65 rokov Kaufland umožnil zostať doma s náhradou mzdy vo výške 100 percent ich priemerného zárobku a tento ústretový krok v záujme ochrany zdravia najstarších kolegov pokračuje doteraz. Po nástupe pandémie sme zvýšili pravidelné dávky ovocia a pridali sme aj vitamínové balíčky. Kaufland tiež finančne odmenil lojalitu a úsilie zamestnancov počas najkritickejšieho obdobia a finančne kompenzoval aj benefity, ktoré zamestnanci nemohli využiť z dôvodu nepriaznivej epidemiologickej situácie.


„Rok 2020 bol pre nás všetkých po mnohých stránkach náročný. Chceli by sme sa poďakovať našim zamestnancom za ich úsilie a lojalitu, vďaka čomu sme mohli naďalej fungovať a zákazníci si mohli u nás nakúpiť všetko, čo potrebovali. Tiež by sme sa chceli poďakovať našim zákazníkom za ich ústretovosť a rešpektovanie pravidiel, ktorých cieľom nebolo ich obmedziť, ale naopak ochrániť a  pomôcť celému Slovensku. Spoločne to zvládneme,“ uzatvára naša hovorkyňa Lucia Vargová.

 

 Pridaj sa k nám

Voľné pracovné pozície

Chceš sa stať súčasťou nášho tímu? Na našom kariérnom portáli nájdeš kompletnú ponuku voľných pracovných miest.

Založenie profilu uchádzača

Ešte si sa nezaregistroval? Vytvor si vlastné konto, aby ti neunikla žiadna zaujímavá pracovná príležitosť.

Kontaktný formulár

Máš otázky? Nenašiel si na našich stránkach všetky potrebné informácie? Náš tím ti kedykoľvek rád poradí.