Naše prvé tohtoročné podujatie sme začali vo veľkom štýle

O zodpovednom sortimente a nakupovaní sme informovali  návštevníkov vo svojom stánku v rámci veľtrhu Danubius Gastro v bratislavskej Inchebe.

V rámci svojho zodpovedného prístupu sa naša spoločnosť nezameriava len na znižovanie objemu plastového odpadu, ale aj na sortiment.

V našej ponuke sa nachádza takmer 1 700 rôznych certifikovaných produktov, pričom viac ako polovicu z nich tvoria naše privátne značky.

Danubius Gastro

Zaviazali sme sa, že po novom budeme pri výrobe všetkých textilných výrobkov vlastných privátnych značiek, všade, kde je to možné, používať už len biobavlnu s certifikátom Globálneho organického textilného štandardu GOTS. Ten reguluje šetrnú výrobu organických vláken a spoločensky zodpovedné pracovné podmienky. „Produkty s označením GOTS tvoria 18 % našej ponuky zodpovedných produktov, pričom toto číslo sa vlani výrazne zvýšilo. Ešte viac však vzrástol počet produktov zo zodpovedného lesného hospodárstva s certifikátom FSC, ktoré dnes predstavujú 26 % z ponuky zodpovedných produktov,“ sumarizuje šéf Nákupu Richard Bendík.

Danubius Gastro

Jednou z noviniek, s ktorými Kaufland prišiel v rámci zvyšovania transparentnosti informácií o zodpovednom pôvode potravín, je aj QR kód. Nachádza sa na obaloch rýb a produktov z nich pod privátnymi značkami. Zákazníkom stačí mobilný telefón s aplikáciou na skenovanie QR kódov a prístup na internet. Pri každom produkte označenom certifikátom MSC si navyše zákazníci môžu byť aj bez skenovania QR kódu istí, že rybacia zložka pochádza zo zodpovedného rybolovu, ktorý využíva trvalo udržateľné praktiky.

Danubius Gastro

Počas veľtrhu Danubius Gastro sme predstavili nový pilotný projekt predaja čapovanej drogérie.

„S konceptom čapovanej drogérie sa spotrebitelia na Slovensku už určite stretli, nie však v obchodných reťazcoch, akým je Kaufland. Tieto výrobky predstavujú nielen udržateľný prístup k životnému prostrediu pri nakupovaní, ale majú aj nezávislý certifikát Eco Garantie, ktorý zaručuje, že boli dodržané prísne ekologické normy a výrobky obsahujú výlučne zložky prírodného pôvodu,“ hovorí Richard.Pridaj sa k nám

Voľné pracovné pozície

Chceš sa stať súčasťou nášho tímu? Na našom kariérnom portáli nájdeš kompletnú ponuku voľných pracovných miest.

Založenie profilu uchádzača

Ešte si sa nezaregistroval? Vytvor si vlastné konto, aby ti neunikla žiadna zaujímavá pracovná príležitosť.

Kontaktný formulár

Máš otázky? Nenašiel si na našich stránkach všetky potrebné informácie? Náš tím ti kedykoľvek rád poradí.