Naši trainee v leadership programe

Účastníci leadership programu

Podchytiť talenty a vychovať z nich inšpiratívnych vedúcich pracovníkov – to je cieľ nášho Leadership programu. Pripravili sme pre teba rozhovor s dvoma našimi trainee z oblasti Prevádzky - Ivanou a Martinom:

„Perfektná vec“

Napriek tomu, že obaja sú ešte naozaj mladí, majú za sebou pôsobivú profesnú minulosť: Ivana už pôsobila v renomovanej maloobchodnej spoločnosti a tiež ako audítorka kvality služieb v cestovnom ruchu, Martin sa zase profesionálne venoval hokeju a vyskúšal si absolventský program v odvetví automotive, takže môže porovnávať. Leadership program v Kauflande hodnotí vysoko pozitívne, pretože je podľa neho do detailov rozpracovaný a tak celkovo je to „perfektná vec“: „Je to mimoriadne dynamické, každý deň je iný. Môžem sa učiť od skúsených a lepších. A pre môj rozvoj je neoceniteľná Manažérska akadémia.“

Obaja si spomínajú aj na výberové konanie, ktoré zahŕňalo assessment centrum (AC).Aj vďaka svojim skúsenostiam z hokeja a prívetivosti kolegov sa Martin počas pohovorov cítil uvoľnene a nebol pod stresom. Osobitne vďačný bol za to, že na záver dostal spätnú väzbu, v rámci ktorej boli vyzdvihnuté tak jeho silné stránky, ako aj priestor na rozvoj a zlepšenie. Ivana priznáva, že AC-čko jej dalo zabrať, a my sa nečudujeme, byť 3,5 hodiny pod drobnohľadom vie byť tvrdou skúškou aj pre tých najodolnejších kandidátov.

Nebudeme to maľovať naružovo, výberový proces je vskutku náročný – okrem posledného kola, ktoré je už v osobnej forme, si uchádzač prejde aj online testami, ktoré skúmajú jeho kognitívne schopnosti, a tiež videopohovorom vo forme nahrávky.

Už teraz tušia, ako budú ľudí viesť

Ročný Leadership program sa obom našim trainees začal v októbri minulého roka, pomaly sa im to teda chýli ku koncu. Martina pri nástupe príjemne prekvapilo, že hneď dostal notebook aj služobné vozidlo, Ivanu tieto materiálne statky až tak veľmi nezaskočili, no doteraz ju dostáva do rozpakov, keď ju na Prevádzke volajú „budúca riaditeľka“.

Chceš vedieť, kto ich na ich ceste najviac ohúril či inšpiroval?
Ivana bez rozmýšľania hovorí, že hneď prví dvaja riaditelia, s ktorými prišla do kontaktu. „Ako to už pri Vedúcom obchodného domu (VOD) chodí, obaja sú silné osobnosti, každý je úplne iný a vyniká v niečom inom,“ hovorí a vzápätí dodáva: „Každý VOD má niečo do seba, od každého sa môžem niečo naučiť.“ Z jej slov je zrejmé, že dobre chápe podstatu nášho Leadership programu – dennodenne nasávať nové poznatky, napredovať a v praxi pozorovať vedúcich pracovníkov a špeciálne ich štýl riadenia.

Zaujíma ťa, aký štýl riadenia očakávajú v budúcnosti u seba?

Martin v tom má jasno, rešpekt si chce vybudovať cez svoje vedomosti: už teraz má predstavu, ako bude podriadeným odovzdávať know-how, ako ich bude motivovať aj chváliť a zároveň komunikovať naše ciele, aby sa stal nosným článkom upevňovania našej firemnej kultúry. Ivana by zasa rada stavala na participatívnom štýle riadenia – bude pozorne načúvať a nechá si poradiť, ale konečné slovo bude mať ona sama.

Obaja trainees si uvedomujú, že ich čaká dlhodobá práca na nich samých. Martin si priamo pred seba kladie krátkodobé a dostupné ciele, to však neznamená, že jeho dlhodobé vízie nie sú ambiciózne. (Len o nich nerád hovorí.) Rád na to ide „skromne a pomaličky“.

Ivane a Martinovi, ale aj ostatným trainees v Kauflande želáme úspešný progres a veľa pozitívneho prístupu.

Teraz je tvoj čas, tak neváhaj a tiež sa prihlás do nášho Leadership programu!

 


Pridaj sa k nám

Voľné pracovné pozície

Chceš sa stať súčasťou nášho tímu? Na našom kariérnom portáli nájdeš kompletnú ponuku voľných pracovných miest.

Založenie profilu uchádzača

Ešte si sa nezaregistroval? Vytvor si vlastné konto, aby ti neunikla žiadna zaujímavá pracovná príležitosť.

Kontaktný formulár

Máš otázky? Nenašiel si na našich stránkach všetky potrebné informácie? Náš tím ti kedykoľvek rád poradí.