Úspešný absolvent duálneho vzdelávania Samuel

Predstavujeme nášho kolegu - Samuela Minicha, ktorý v súčasnosti pôsobí ako vedúci skupiny tovaru (VST) v obchodnom dome Prievidza-Píly.

Samuel vyštudoval SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene.

Fotografia Samuela - úspešného absolventa duálneho vzdelávania

Samuel bol dieťa „odchované Kauflandom“, keďže jeho mama pre našu spoločnosť pracuje už 13 rokov. Nebolo preto výnimočné, že Samo rovno po škole rád pomohol s paletami alebo s čímkoľvek ho vedúci obchodného domu poveril.
„Pozorovali nás, ako pracujeme. Keď videli, že si svoju prácu odvádzam na 100 percent, dali mi zodpovednosť a úplnú dôveru,“ spomína Samuel, ktorý si už ako 16-17-ročný vyskúšal kadečo. Vďaka tomu, že sa nebál prijať zodpovednosť. „Najlepšie pracujem, keď som hodený do vody,“.

Páčili sa mu medziľudské vzťahy na pracovisku, vzor našiel vo svojej inštruktorke. Tá ho motivovala pracovať rovnako tvrdo.  Nejaký čas bol dualistom aj brigádnikom zároveň. Samo veľmi oceňoval, že si po škole nebude musieť hľadať prácu, pričom táto skutočnosť zohrávala úlohu už pri výbere školy.

Samuel je to pracovitý kolega, ktorý má rád istotu, no zároveň rád rieši nevyspytateľné situácie a s obľubou čelí výzvam, dokáže si rýchlo zmanažovať veci aj v neprehľadnej situácii, akých je za súčasnej pandémie neúrekom.

Čo je podľa 20-ročného mládenca, ktorý to dotiahol na pozíciu VST, dôležité pre to, aby človek uspel? „Pracovitosť. Určite treba tvrdo pracovať. Okrem toho treba komunikovať, pýtať sa, keď človek nevie či nerozumie.“

Čo je vlastné duálne vzdelávanie?
Ide o modernú formu štúdia, ktorá nám umožňuje spojiť teoretické a odborné vyučovanie na stredných školách s praktickou prípravou žiakov na pracovisku. Žiaci získajú nielen pracovné návyky, ktoré sú pevným základom na odštartovanie ich budúcej kariéry, ale aj praktické vedomosti a zručnosti, ktoré sú nevyhnutné pre výkon povolania. Po úspešnom ukončení štúdia absolventovi garantujeme pracovné miesto v našej spoločnosti a možnosť kariérneho postupu. (Čísla ukazujú, že až polovica absolventov u nás zostáva.)

Samuelovi želáme veľa úspechov do budúcnosti!
Si žiakom alebo žiačkou základnej školy a tiež rozmýšľaš o svojej budúcnosti ako Samo?

Teraz je tvoj čas.

Okrem zárobku ti prispejeme na stravu aj pracovné oblečenie, pomôžeme s ubytovaním, ale hlavne získaš nezameniteľné skúsenosti do budúcnosti a garanciu pracovného miesta.
Informácie k duálnemu vzdelávaniu, podmienkam a výhodám nájdeš tu

Pridaj sa k nám

Voľné pracovné pozície

Chceš sa stať súčasťou nášho tímu? Na našom kariérnom portáli nájdeš kompletnú ponuku voľných pracovných miest.

Založenie profilu uchádzača

Ešte si sa nezaregistroval? Vytvor si vlastné konto, aby ti neunikla žiadna zaujímavá pracovná príležitosť.

Kontaktný formulár

Máš otázky? Nenašiel si na našich stránkach všetky potrebné informácie? Náš tím ti kedykoľvek rád poradí.