Vedúce pozície

Máš skúsenosti s vedením ľudí a rád by si ich využil v medzinárodnej obchodnej spoločnosti? Začni napríklad ako vedúci obchodného domu v oblasti prevádzky, ako vedúci zmeny v našom logistickom centre alebo na jednej z vedúcich pozícií v odborných oblastiach na centrále.


Môj úspešný príbeh

Spoznaj Zuzku - Vedúcu IT oddelenia

Zuzka - vedúca IT oddelenia

Chceš sa dozvedieť viac o našej kolegyni Zuzke a jej príbehu v spoločnosti Kaufland? My sme ju vyspovedali a jej odpovede ti prinášame nižšie.

Aká je tvoja súčasná pozícia v spoločnosti Kaufland a aký bol tvoj vývoj na túto pozíciu?

Momentálne pracujem ako Vedúca oddelenia IT v spoločnosti Kaufland.

V Kauflande som začala pracovať v roku 2014 ako SAP Špecialista. Postupne som od SAP-u prešla cez pokladničný systém až k platobným terminálom, kde som bola Vedúca projektu pre nasadenie nových platobných terminálov v celej sieti Kaufland. V roku 2015 som dostala príležitosť pracovať ako Vedúca oddelenia Service Desk IT. Toto oddelenie vtedy neexistovalo, mojou úlohou bolo vytvoriť tím, nastaviť pravidlá, procesy a celkové fungovanie tohto oddelenia.

Počas tejto doby som sa zúčastňovala zahraničných stretnutí a vymieňala si skúsenosti s kolegami z ostatných krajín, ktorí stáli pred rovnakou výzvou ako ja. Slovensko bola jedna z prvých Kaufland  krajín, kde oddelenie Interného Service Desku vzniklo.

Táto práca mi dala veľmi veľa skúseností, nielen odborných, ale najmä s prácou s ľuďmi, napríklad pri kontakte so všetkými oddeleniami centrály, s predajňami, kolegami. Po 3 rokoch som postúpila pozíciu IT lídra. 

Ako ťa Kaufland na túto vedúcu pozíciu pripravil?

Kaufland mi dal v prvom rade príležitosť ukázať, že nie som vhodná len ako odborník, ale aj ako líder. Taktiež som mala možnosť spolupracovať s ľuďmi vo vedení ako aj odborníkmi z iných oddelení na projektoch, kde som sa veľa naučila. Mala som vynikajúceho mentora v podobe môjho bývalého šéfa. V neposlednom rade som absolvovala manažérske školenia ako aj odborné školenia a jazykové kurzy.

Aké vlastnosti sú podľa teba na vedúcej pozícii v Kauflande kľúčové?

Byť komunikatívny, ambiciózny, aktívny, mať pozitívny vzťah k zmenám a vedieť ich presadiť, vedieť počúvať, ale aj podávať informácie. Veľmi dôležité je očakávať, ale aj dávať spätnú väzbu.

Čo sa ti na tvojej práci obzvlášť páči?

Jej rôznorodosť. V IT sa človek nikdy nenudí, vždy príde niečo nové. IT je prierezové - ide naprieč všetkými oddeleniami, takže prichádzame do kontaktu s ľuďmi z vedenia spoločnosti ako aj s ľuďmi z predajní.

Páči sa mi, keď vieme ľuďom pomôcť, niečo ich naučiť, ukázať im, ako veci fungujú a keď si následne vedia poradiť sami.

Používanie informačných technológií je súčasťou celého môjho života. Som rada, že aj vo vedúcej pozícii môžem stále zostať súčasťou IT.

Na čo si najviac hrdá?

Na svoj tím. Na skvelých ľudí, ktorých denne stretávam, na to, že si môžem povedať, že sa ráno teším do práce. Som hrdá na svoje deti, ktoré sú hrdé na svoju mamu. Aj toto je súčasťou práce, byť hrdí na to, čo robíme.

Čo by si poradila ostatným, ktorí sa zaujímajú o vedúcu pozíciu?

Aby sa nebáli osloviť svojich kolegov a nadriadených a komunikovali s nimi o svojej práci, aby sa aktívne zapájali do projektov alebo iných úloh, kde budú môcť prejaviť svoj talent. Aby si išli za tým, čo im v práci prináša radosť a zostali sami sebou.


Ženy vo vedení

Silné ženy, sila vo vedení

V oblasti vedenia máme férovú rovnováhu. Polovicu našich vedúcich pozícií zastávajú ženy. Ako pre spravodlivého zamestnávateľa je pre nás dôležité, aby sa odmena zakladala výlučne na výkone – bez ohľadu na pohlavie.

Kariérny rozvoj

Ako vysoko výkonná spoločnosť ponúkame rôzne perspektívy pre profesionálny rozvoj. Aby naši zamestnanci profesionálne aj osobnostne rástli vo svojich úlohách, podporujeme vzájomnú výmenu znalostí a skúseností. Súčasťou našej kultúry sú pravidelné rozhovory o spätnej väzbe. Máme širokú škálu kariérnych možností v závislosti od životnej situácie a cieľov každého zamestnanca.

Spravodlivé odmeňovanie

Ako pre spravodlivého zamestnávateľa je pre nás dôležité, aby finančné ohodnotenie našich zamestnancov bolo dostatočne atraktívne a zohľadňovalo výlučne objektívne kritériá – bez ohľadu na pohlavie.

Zosúladenie práce, rodiny a voľného času

Či už na plný, čiastočný úväzok, alebo rodičovská dovolenka - našim zamestnancom poskytujeme flexibilné modely pracovného času pre správne vyváženie pracovného a súkromného života. Prostredníctvom programu Sabatikal vytvárame možnosť pre prestávku v kariére – či už na využitie na cestovanie po svete, osobný rozvoj alebo potrebu strávenia dlhšieho času s rodinou. Dynamika je pre nás dôležitá v našej každodennej práci – naša mobilná práca na centrálnych úsekoch nás v tom podporuje.


Spoznaj nás

Mohlo by ťa zaujímať


Pridaj sa k nám

Voľné pracovné pozície

Chceš sa stať súčasťou nášho tímu? Na našom kariérnom portáli nájdeš kompletnú ponuku voľných pracovných miest.

Môj profil

Ešte si sa nezaregistroval? Vytvor si vlastné konto, aby ti neunikla žiadna zaujímavá pracovná príležitosť.

Kontaktný formulár

Máš otázky? Nenašiel si na našich stránkach všetky potrebné informácie? Náš tím ti kedykoľvek rád poradí.