Naša spolupráca so Slovenským Červeným krížom

Mnoho z nás si neuvedomuje, že jediným odberom môžeme pomôcť zachrániť až štyri ľudské životy. Keďže krv je najvzácnejšia tekutina akú máme, je potrebná neustála mobilizácia nových či pravidelných darcov.

V rámci Divadelnej kvapky krvi prišlo darovať krv 109 našich zamestnancov

Divadelná kvapka krvi sa tento rok konala od 10. do 14. júna. Celkovo počas šiesteho ročníka projektu otvorilo svoje brány osem slovenských divadiel a privítalo 311 dobrovoľných darcov, z toho 83 darovalo po prvý raz. Celkovo darovali darcovia 140 litrov krvi. Podľa prepočtov odborníkov každý odber krvi dokáže zachrániť až štyri ľudské životy, preto vďaka jedinému týždňu darovania krvi v divadlách je možné zachrániť približne 1 244 životov. Prostredníctvom projektu sa snažíme každoročne spolu so Slovenským Červeným krížom upozorniť na dôležitosť darcovstva.

Náš projekt Divadelná kvapka krvi je práve o tom: o nezištnej pomoci. Oslovení zamestnanci Kauflandu z rôznych kútov Slovenska sa zhodli, že po darovaní ich zalial dobrý pocit. A takto sa vyjadrili niektorí naši darcovia:

Ako povedal Michal, apelujúc na prvodarcov: „Nemajú sa čoho báť a je to pekný pocit.“

Kolegyňa z centrály, Mária, vracia pred rokmi poskytnutú pomoc pravidelným darovaním krvi s Kauflandom.

„Mám desaťročného syna, ktorý má chorobu krvi. Keď bol malý, potreboval krv on, tak hádam tou svojou kvapkou krvi viem zase ja pomôcť niekomu inému,“ uviedla.

Aj motivácia Anky z centrály bola silná: „Chcem pomôcť, máme aj v rodine človeka, ktorý potrebuje krv.“

Zamestnanci sa k darovaniu nabádajú aj navzájom.

„Vždy je super, keď sa podporuje dobrá vec, ale mohlo by sa pridať ešte viac kolegov. Som tu druhýkrát a chcem motivovať aj ostatných kolegov, aby prišli tiež,“ povedal dôverník Andrej Kulaviak z centrály.

Počet našich kolegov, ktorí sa rozhodnú pomôcť, sa z roka na rok zvyšuje.
Zo srdca vám ďakujeme!


Celú atmosféru podujatia ti priblíži fotogaléria