Naša spolupráca so Slovenským Červeným krížom

Mnoho z nás si neuvedomuje, že jediným odberom môžeme pomôcť zachrániť až štyri ľudské životy. Keďže krv je najvzácnejšia tekutina akú máme, je potrebná neustála mobilizácia nových či pravidelných darcov.

V rámci Divadelnej kvapky krvi prišlo darovať krv 109 našich zamestnancov
Mestské divadlo a Slovenský červený kríž

Divadelná kvapka krvi sa tento rok konala od 10. do 14. júna. Celkovo počas šiesteho ročníka projektu otvorilo svoje brány osem slovenských divadiel a privítalo 311 dobrovoľných darcov, z toho 83 darovalo po prvý raz. Celkovo darovali darcovia 140 litrov krvi. Podľa prepočtov odborníkov každý odber krvi dokáže zachrániť až štyri ľudské životy, preto vďaka jedinému týždňu darovania krvi v divadlách je možné zachrániť približne 1 244 životov. Prostredníctvom projektu sa snažíme každoročne spolu so Slovenským Červeným krížom upozorniť na dôležitosť darcovstva.

Vstupné dotazníky pre darcov

Náš projekt Divadelná kvapka krvi je práve o tom: o nezištnej pomoci. Oslovení zamestnanci Kauflandu z rôznych kútov Slovenska sa zhodli, že po darovaní ich zalial dobrý pocit. A takto sa vyjadrili niektorí naši darcovia:

Ako povedal Michal, apelujúc na prvodarcov: „Nemajú sa čoho báť a je to pekný pocit.“

Kolegyňa z centrály, Mária, vracia pred rokmi poskytnutú pomoc pravidelným darovaním krvi s Kauflandom.

„Mám desaťročného syna, ktorý má chorobu krvi. Keď bol malý, potreboval krv on, tak hádam tou svojou kvapkou krvi viem zase ja pomôcť niekomu inému,“ uviedla.

Aj motivácia Anky z centrály bola silná: „Chcem pomôcť, máme aj v rodine človeka, ktorý potrebuje krv.“

Zamestnanci sa k darovaniu nabádajú aj navzájom.

„Vždy je super, keď sa podporuje dobrá vec, ale mohlo by sa pridať ešte viac kolegov. Som tu druhýkrát a chcem motivovať aj ostatných kolegov, aby prišli tiež,“ povedal dôverník Andrej Kulaviak z centrály.

Počet našich kolegov, ktorí sa rozhodnú pomôcť, sa z roka na rok zvyšuje.
Zo srdca vám ďakujeme!


Celú atmosféru podujatia ti priblíži fotogaléria